Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Danieli, Bohdana, Julii 10 Grudnia 2023, 17:41
Dziś 0°C
Jutro 3°C
Historia
5 Lipca, 2023

Wywiad: O pasji zbierania pocztówek

Pierwsze znane pocztówki związane z Gminą Łęka Opatowska pochodzą z przełomu XIX i XX wieku. Najczęściej powiązane są z Opatowem, Siemianicami i Łęką Opatowską. Możemy na nich zobaczyć widoki pałaców, budynków sakralnych, szkół, obiektów kolejowych, zabytków i parków. Walory te stanowią dzisiaj gratkę dla lokalnych kolekcjonerów. O pasji zbierania pocztówek i swoim zbiorze z kolekcjonerem i miłośnikiem historii gminy Łęka Opatowska Pawłem Golikiem rozmawia Mirosław Łapa.

TK: Pawle, skąd u Ciebie zainteresowanie pocztówkami związanymi z gminą Łęka Opatowska?
Od dzieciństwa interesuję się lokalną historią, dużo czytam, wyszukuję dokumentów w archiwach, a przede wszystkim zbieram wszelkie pamiątki związane z moją rodzinną gminą. Są to zabawki, zegarki, monety, medale, odznaki, bombki choinkowe, fotografie, pisma urzędowe, listy i, oczywiście, pocztówki.

Więcej w nr 27 (1537) 2023 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!