Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Benedykta, Izodory, Wacławy 4 Kwietnia 2020, 23:15
Dziś 9°C
Jutro 12°C

Kolegium redakcyjne

Redakcja: Zespół redakcyjny

Przez 28 lat działalności wydawniczej „Tygodnika Kępińskiego” przewinęło się sporo ludzi. Część osób pracuje tworząc zespół redakcyjny, lub też stale współpracuje z redakcją.

MIROSŁAW ŁAPA

Redaktor naczelny i czasami dziennikarz śledczy „Tygodnika Kępińskiego”. Nasza regionalna encyklopedia. Rodowity kępnianin, zna wielu i jego znają liczni, nie tylko w Kępnie. Z pasją przegląda archiwa dotyczące naszego regionu. Wyszukuje tematy nieznane lub zapomniane. Umie słuchać, wyciąga trafne wnioski po analizie zasłyszanych informacji. Posiada bogatą wiedzę na temat społeczności żydowskiej, katolickiej, ewangelickiej oraz historii tutejszych żołnierzy podziemia niepodległościowego 1944-56. Często, spacerując po kępińskich ulicach i zaułkach, odkrywa „ciekawostki” nieznane szerszej społeczności. Dla pracowników „przyłóż do rany”.

Funkcja: redaktor naczelny
Kontakt: mlapa@tygodnikkepinski.pl

GRAŻYNA JÓŹWIK

Nasza redakcyjna księgowa. To na nią pierwszą trafia każdy redakcyjny gość, witany uprzejmie z uśmiechem od drzwi. Skrupulatnie prowadzi sekretariat. Chodząca skromność. Przyjmuje reklamy i ogłoszenia. Lubi czytać. Wspiera młodszą załogę swoim doświadczeniem i życiowymi radami.

Funkcja: pracownik administracyjny
Kontakt: 62 / 78 292 84

GRAŻYNA GATNER

Rodowita kępnianka, dziennikarka, ponadto korektorka, poprawia błędy w tekstach dziennikarskich, w lot wyłapuje nonsensy. Autorka i korektorka wielu publikacji regionalnych, społecznik, co nie zawsze wychodzi jej na dobre. Z zawodu filolog języka polskiego, od zawsze nauczyciel. Poświęcona rodzinie, szkole i własnej edukacji, właśnie rozpoczęła kolejną formę doskonalenia. Uczuciowa, ciepła i nieprzejednana w poglądach na otaczającą nas rzeczywistość.

Funkcja: dziennikarz, korekta tekstów
Kontakt: --

JACEK KUROPKA

Braliniak w redakcji dziennikarz i korektor tekstów i ogłoszeń. Rozkochany w historii Ziemi Bralińskiej, strzeże „tajemnic” swego rewiru. Uwielbia wycieczki rowerowe i piesze. Skrupulatny kronikarz gminy Bralin. Autor publikacji i książek dotyczących historii Bralina. Ze specyficznym poczuciem humoru potrafi rozładować w czasie składu gazety napiętą atmosferę redakcyjną. Wyważony w sądach ale trafny w ripostach.

Funkcja: dziennikarz, korekta tekstów
Kontakt: --

MAGDALENA BENDZIŃSKA

Dziennikarka, rodowita kępnianka. Z wykształcenia polonistka, której nie obce są też studia pedagogiczne i meandry public relations. Panicznie boi się latać samolotem i... z uporem lata, bo uwielbia podróżować, poznawać nowe miejsca, ludzi i kultury. Kocha kino w każdej postaci, z przyjemnością analizując wszelkiego rodzaju mariaże filmu i literatury. Szczęśliwa, że urodziła się w ojczyźnie Wajdy, Kawalerowicza i Munka, zawsze czeka na kolejny film Smarzowskiego. Lubi zwierzęta, szczególnie „Psy” Pasikowskiego i „Reservoir Dogs” Tarantino.

Funkcja: dziennikarz
Kontakt: admin@tygodnikkepinski.pl

katarzyna rybczyńska

Zarówno z zawodu, jak i wykształcenia – dziennikarka i fotograf. Jako pasjonatka tematyki strażackiej oraz druhna Ochotniczej Straży Pożarnej najbardziej lubi pisać o tych właśnie zagadnieniach. A także o policji. Prócz pracy dziennikarskiej jej zadaniem jest również uwiecznianie pierwszych chwil życia noworodków. Rodzinna, otwarta, zawsze stara się służyć pomocą. Nieco paradoksalnie: kocha podróże, ale z radością wraca do domu. Ceni sobie spokój, ale lubi też przygody i adrenalinę. Prywatnie lubi jazdę samochodem, fotografię, dobre filmy i książki (zwłaszcza „Małego Księcia”) oraz zwierzęta, przyrodę i malownicze krajobrazy. Uwielbia słuchać – ludzi, muzyki, śpiewu ptaków, szumu drzew i... warkotu motocykli.

Funkcja: dziennikarz
Kontakt: krybczynska@tygodnikkepinski.pl

Paulina Przybylska - Jakubczyk

Dziennikarka i redaktor techniczny, pracowita jak mrówka. Od pewnego czasu zajął ją marketing reklamowy. Jej pasją są podróże, zwłaszcza te dalekie. Nie boi się nowych wyzwań i zadań. Typowa Wielkopolanka: dokładna i zaangażowana w to co robi na 100%. Nie ma dla niej rzeczy nie możliwych.

Funkcja: dziennikarz, redaktor techniczny
Kontakt: tygodnik@kepno.net

Anna Parzonka

Nasz ostatni dziennikarski „nabytek”, laskowianka i polonistka. Opisuje rzeczywistość powiatową ze szczególnym uwzględnieniem rodzinnej gminy, także Łęki i Perzowa. Kocha dzieci, które fotografuje od pierwszych dni życia. Jest spełnioną żoną i matką dwóch córeczek. Nie lubi być pasażerem. Jej miejsce jest za kierownicą, gdyż sama woli decydować dokąd zmierza. Ułożona i w lot potrafiąca w streścić każdy „elaborat” redakcyjny.

Funkcja: dziennikarz
Kontakt: tygodnik@kepno.net

bartłomiej steinert

Znawca sportu regionalnego. Kibic i działacz sportowy. Wszyscy wiedzą, że naszemu tygodnikowemu specjaliście nie tylko od piłki nie dorówna sportową erudycją żaden lokalny redaktor prasowy. Pisze teksty sprawnie i bez błędów. Weekendy ma zajęte swoimi pasjami sportowo-redakcyjnymi. Łatwo nawiązuje znajomości, da się lubić. Dziewczyny łypią okiem w jego stronę, ale serce ma już zajęte.

Funkcja: dziennikarz sportowy
Kontakt: tygodnik@kepno.net

tomasz niechciał

W redakcji zajmuje się projektowaniem graficznym i składem tekstu, to od niego w dużej mierze zależy wygląd „Tygodnika…”. Łączy pracę z pasją, czyli projektowaniem: do druku, internetu, a ostatnio również wzornictwem mebli. Prywatnie: tata Poli, miłośnik muzyki i polskiego plakatu, lubi czytać i malować obrazy (ale nie ma na to czasu), kibic Lecha Poznań. Od urodzenia dumny z pochodzenia.

Funkcja: grafik
Kontakt: --

 

Stali współpracownicy:
Katarzyna Baranowska, Eugeniusz Bendziński, Tomasz Gatner, Feliks Gruszka, Henryk Kaczorowski, Marek Kamecki, Stanislaw Kowalski, Mirosław Sokołowski, Wiesław Walas.