Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Kryspiny, Norberta, Sabiny 5 Grudnia 2022, 13:04
Dziś 2°C
Jutro 3°C
Kraj
16 Listopada, 2022

Wieści z Brukseli: Europa odporniejsza na cyberataki

To ważny krok w walce o cyberbezpieczeństwo Europy. Nowe przepisy wymagające od krajów Unii Europejskiej spełnienia bardziej rygorystycznych środków nadzoru i egzekwowania prawa oraz harmonizacji sankcji zostały przyjęte w czwartkowym głosowaniu.

- Więcej podmiotów zostanie zaangażowanych w skuteczną walkę o cyberbezpieczeństwo, nowe przepisy obejmą także istotne sektory, takie jak energetyka, transport, bankowość, zdrowie, infrastruktura cyfrowa, administracja publiczna i sektory kosmiczne. Co ważne – nowe wytyczne ustanawiają również ramy dla lepszej współpracy i wymiany informacji między różnymi organami i państwami członkowskimi oraz tworzy europejską bazę danych o podatności na zagrożenia – podkreśla poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!