Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jolanty, Lotara, Wita 16 Czerwca 2024, 01:02
Dziś 19°C
Jutro 20°C
Kraj
28 Maja, 2024

Wieruszów: IV Międzynarodowa Olimpiada Dziecięcych Drużyn Pożarniczych i I Zlot Dziecięcych Pojazdów Pożarniczych w Wieruszowie

350 dzieci w wieku od 4 do 10 lat z 3 krajów będzie rywalizowało w Wieruszowie podczas IV Międzynarodowej Olimpiady Dziecięcych Drużyn Pożarniczych.

Musztra, sztafeta, "bojówka" i współzawodnictwo nawiązujące do historii pożarnictwa z sikawką konną to zadania, które wykona 35 drużyn drugiego czerwca na wieruszowskim stadionie. Dzień wcześniej miejsce będzie areną dla I Zlotu Dziecięcych Pojazdów Pożarniczych w Wieruszowie.

W sobotę, 1 czerwca impreza będzie miała charakter bardziej piknikowy, aby zintegrować uczestników i dać im okazję do zabawy. Będą temu sprzyjały liczne bezpłatne atrakcje przygotowane przez partnerów wydarzenia. Między innymi pokaz alchemika, konkurencje sprawnościowe - Firefighter Combat Challenge, zawody dla dzieci, ścianka wspinaczkowa czy walki na bezpieczne miecze, kusznice czy lance. Będzie to również okazja do rejsów po Prośnie. Drugi dzień rozpocznie się od przemarszu strażaków ulicami Wieruszowa oraz zapalenia znicza olimpijskiego! Podniosły charakter wydarzenia będzie łączył się z dniem przepełnionym dobrą zabawą i konkurencjami, które choć trzeba traktować na poważnie, mają być dla najmłodszych fajną okazją do sprawdzenia swoich możliwości. W niedzielę będzie można spędzić wolny czas łącząc naukę z zabawą. Ekologiczne propozycje od nadleśnictwa, rower mielący butelki plastikowe, motoambulans, nauka pierwszej pomocy z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości, poduszkowiec, trenażer VR dla dorosłych strażaków, 100 letni wóz strażacki czy piana party to tylko kilka atrakcji dla osób, które dotrą do Wieruszowa. Podczas obu dni nie zabraknie dmuchańców i figloraju w autobusie, zadań sprawnościowych z użyciem skrzynek, dużej ilości wozów strażackich oraz wystawców sprzętu przeciwpożarowego i umundurowania.
Podczas wydarzenia organizowanego przez OSP Wieruszów wraz ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, gminą Wieruszów i starostwem powiatowym w Wieruszowie, gospodarzem będzie miejscowa Dziecięca Drużyna Pożarnicza. Najmłodsi już od 11 lat promują podczas wydarzeń w różnych krańcach Polski, jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia życia oraz pokazują, że pomagać można już w wieku 4 lat.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!