Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Arnolda, Edgara, Elżbiety 9 Lipca 2020, 00:15
Dziś 13°C
Jutro 20°C
Kraj
26 Marca, 2020

Wielkopolska: W Wielkopolsce zakażone 48 osób

Koronawirus w Polsce i Wielkopolsce rozszerza się na kolejne osoby. W Poznańskiem od początku epidemii odnotowano 48 przypadki zakażeń. Dwie osoby zmarły.

Z dnia na dzień coraz więcej osób zarażanych jest wirusem COVID - 19 w Polsce. - Na świecie widzimy dwa scenariusze: jeden azjatycki, gdy rozprzestrzenienie się wirusa - dzięki wprowadzonym działaniom - udaje się zatrzymać, oraz włoski, gdy wirus wymyka się spod kontroli. Robię wszystko, co w mojej mocy, by w Polsce nie powtórzył się scenariusz włoski – diagnozuje sytuację w Polsce minister zdrowia Łukasz Szumowski.
Na terenie województwa wielkopolskiego w dniu 24.03.2020 r. z powodu podejrzenia koronawirusem: objęte nadzorem epidemiologicznym są 3370 osoby, hospitalizowanych 75, a poddanych kwarantannie 4547 osób. Zakażone osoby w Wielkopolsce pochodzą z powiatów: poznańskiego, śremskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, pilskiego, leszczyńskiego, kaliskiego, konińskiego, kościańskiego, ostrowskiego i krotoszyńskiego.

~ m

Więcej w nr 13 (1370) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!