Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Agnieszki, Amalii, Czecha 20 Kwietnia 2021, 19:46
Dziś 13°C
Jutro 14°C
Kraj
23 Grudnia, 2020

Wielkopolska: Monitorują noclegownie dla bezdomnych

Aktualnie w województwie wielkopolskim wsparcia osobom bezdomnym udzielają 52 placówki, tj. schroniska, noclegownie i ogrzewalnie.

Wzorem ubiegłych lat Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu w ramach „Akcji Zima” z początkiem grudnia rozpoczął monitoring istniejących na terenie Wielkopolski schronisk, noclegowni, ogrzewalni oraz pozostałych ośrodków wsparcia doraźnego i miejsc wydających bezpłatne posiłki.
W województwie wielkopolskim funkcjonują 52 placówki udzielające tymczasowego schronienia, które administrowane są przez 37 podmiotów, w większości organizacje pozarządowe. Wsparcie osobom bezdomnym zapewniają 32 schroniska (w tym 4 z usługami opiekuńczymi), 16 noclegowni oraz 4 ogrzewalnie. W placówkach znajduje się 1661 miejsc.Ogólna ilość wolnych łóżek dla osób bezdomnych w porównaniu z sezonem zimowym 2019/2020 pozostaje na podobnym poziomie i wynosi około 200 w cotygodniowych przedziałach weryfikacyjnych. Również w Kępnie (Mianowice 3d) znajduje się Noclegownia Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Jest w niej 18 miejsc noclegowych, a w okresie zimowym ich liczba zwiększa się o 2 „dostawki”. Podmiotem prowadzącym placówkę jest Gmina Kępno. 18 grudnia br., w kępińskiej noclegowni było 6 wolnych miejsc.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 52 (1409) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!