Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Delfiny, Marii, Wirginiusza 8 Grudnia 2021, 14:17
Dziś -1°C
Jutro 0°C
Powiat
8 Kwietnia, 2021

Wielkopolska: Marszałkowskie dofinansowanie do budowy dróg i mostów

Ponad 22 mln zł na budowę dróg polnych i mostów przekazał Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Podczas ostatniej sesji sejmiku radni podjęli stosowną uchwałę. W sumie nowe odcinki dróg lokalnych powstaną w 180 gminach regionu.

Prawie 20 mln zł przeznaczono na budowę i przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Nowe odcinki dróg powstaną w 180 gminach. Środki przeznaczone są na modernizację dróg polnych lub szutrowych, znajdujących się w fatalnym stanie czy na przebudowę mostów.
- Często środki, pochodzące z wyłączenia gruntów z produkcji rolnej, są jedynymi możliwymi do pozyskania na remont dróg polnych. Gminy chętnie sięgają po te środki, bo w znaczący sposób wpływają one na poprawę życia mieszkańców mniejszych miejscowości – mówi Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego
Kolejnym z ważnych zadań, na które przeznaczane są środki to dofinansowanie zakupu sadzonek drzew miododajnych. W 2021 roku wpłynęło 71 wniosków, a wartość dofinansowania wyniesie ponad 1 mln 100 tys. zł. Drzewa miododajne zostaną posadzone przez 8 powiatów i 63 gminy. Zadanie kilkukrotnie realizowane na terenie województwa cieszy się sporym zainteresowaniem. Przeznaczone na ten cel fundusze są w pełni wykorzystane. Najwyższa kwota dofinansowania wyniosła w tym roku 20 tys. zł. Gmina Kępno otrzymała dofinansowanie na tej cel w kwocie 20 tys. zł, gmina Łęka Opatowska – 8100 zł, a gmina Rychtal – 9720 zł.

~ m

Więcej w nr 13 (1422) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!