Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2022, 06:43
Dziś -2°C
Jutro -1°C
Rychtal
27 Listopada, 2017

Wielki Buczek: „Żeby Polska była Polską”

Uroczyste obchody Dnia Niepodległości w Wielkim Buczku.

Listopad to wyjątkowy miesiąc. Miesiąc, w którym nasze myśli przywołują sylwetki tych, którzy odeszli. W listopadzie jest też taki dzień, w którym szczególnie wspominamy tych, co oddali życie za wolność ojczyzny.
Uroczyste obchody Dnia Niepodległości w Wielkim Buczku rozpoczęła msza święta w intencji ojczyzny, odprawiona przez ks. kan. Krystiana Kowalskiego, proboszcza tamtejszej parafii. Patriotyczny wystrój, jak również wzruszające słowa skierowane do wiernych podczas homilii, podkreśliły znaczenie tak ważnych dla ojczyzny wydarzeń.
Po eucharystii uczniowie starszych klas miejscowej szkoły przedstawili piękny montaż słowno-muzyczny pod hasłem: „Żeby Polska była Polską”. Wędrówce po kartach historii towarzyszył wspólny śpiew pieśni patriotycznych. Taka dawka wzruszeń, jaka rozpoczęła świętowanie Dnia Niepodległości, wzmocniła patriotyzm, wiarę, nadzieję i pamięć.

~ R. M.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!