Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Anatola, Leszka, Tamary 3 Czerwca 2020, 17:42
Dziś 14°C
Jutro 19°C
Sport
5 Grudnia, 2018

Warszawa: Proboszcz z Rychtala żegnał Andrzeja Gmitruka

Na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie odbyły się uroczystości pogrzebowe polskiego trenera bokserskiego, Andrzeja Gmitruka.

29 listopada br. na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie odbyły się uroczystości pogrzebowe polskiego trenera bokserskiego, Andrzeja Gmitruka. Pożegnali go byli podopieczni, przedstawiciele wielu pokoleń środowiska bokserskiego oraz kibice.
Jednym z księży koncelebrujących mszę pogrzebową był proboszcz parafii pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Rychtalu ks. Mariusz Białobłocki, przyjaciel A. Gmitruka i jego rodziny. - Był on człowiekiem wielkiego serca, talentu, który nie żył dla siebie, a żył dla innych i był przy tym bezinteresowny – podkreślił ks. M. Białobłocki. Wyraził nadzieję, że praca i poświęcenie trenera nie pójdą na marne. - Trzymajcie gardę! Przed złem, przed pokusą wywyższania się ponad innych, zysku za wszelką cenę, zwycięstwa za wszelką cenę... Niech szacunek do drugiego człowieka, którego was uczył, prowadzi was przez życie, niech ten trud, który włożył, nie pójdzie na marne – zwrócił się do zgromadzonych. - To był bardzo dobry, utalentowany i bezinteresowny człowiek – wspomina.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 49 (1304) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!