Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Hilarego, Franciszki, Ksawery 3 Grudnia 2022, 22:39
Dziś 0°C
Jutro 7°C
Kraj
10 Listopada, 2017

Warszawa: Grand Prix dla filmu o Antonim Gabrielu

„Śląski Ikar – Antoni Gabriel” w reżyserii Jana Zuba otrzymał główną nagrodę podczas uroczystej gali VIII Międzynarodowego Festiwalu Filmowego/Fly Film Festival w Warszawie. Dokument poświęcony został dawnemu mieszkańcowi Mnichowic, który w 1936 r. w prymitywnych warunkach zbudował… samolot.

Wśród zaproszonych na uroczystą galę gości znaleźli się m.in.: Janusz Niedziela – prezes Zarządu Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, płk Piotr Iwaszko, dowódca 23. Bazy Lotnictwa w Mińsku Mazowieckim, Dominika Jurkiewicz – wicemistrzyni świata w sporcie mikrolotowym, Sebastian Kawa – trzynastokrotny mistrz świata w szybownictwie, attaché wojskowi ambasad akredytowanych w Warszawie, przedstawiciele polskich zespołów akrobacyjnych: kpt. Maciej Kopiel – „Biało-Czerwone Iskry” z Dęblina, mjr Dariusz Stachurski – „Orliki” z Radomia i płk Wojciech Krupa – Grupa „Żelazny” z Poznania.
Imprezę w warszawskiej „Kinotece Multiplex”, mieszczącej się w Pałacu Kultury i Nauki, poprowadzili: Agnieszka Kamińska i Jarosław Kret. Tego wieczoru przed publicznością wystąpiła Aleksandra Świdzińska, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina na Wydziale Instrumentalnym.

~ Grażyna Gatner

Cały artykuł dostępny jest w nr 45 (1249) "Tygodnika Kępińskiego".

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!