Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Danieli, Bohdana, Julii 10 Grudnia 2023, 18:00
Dziś 0°C
Jutro 3°C
Kultura i oświata
19 Września, 2023

Ustronie: Leśny festiwal smaków

Festiwal „Smaki Lasu” odbył się na terenach Dworku Myśliwskiego w Ustroniu. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „Wrota Wielkopolski” oraz Leśny Zakład Doświadczalny z Siemianic.

Leśny piknik przyciągnął mieszkańców z całego regionu. - Bardzo jesteśmy z zadowoleni z tak licznego udziału mieszkańców gminy Łęka Opatowska i ościennych gmin w tym przedsięwzięciu, które cieszy się tak dużą popularnością – stwierdził Grzegorz Grzunka, prezes Stowarzyszenia „Wrota Wielkopolskie”. Zadowolony z frekwencji na festynie smaków był też dyrektor LZD w Siemienicach Iwo Galecki. - Chcemy, aby obok tego głównego celu, jakim są smaki leśne, wypromować las i leśnictwo, stąd tyle stoisk leśnych. Jednocześnie LZD jest w końcu tworzenia 10-letniego planu układania lasów. Zależy nam na tym, aby był on znany społeczeństwu uzgodniony z nim – zaznaczył I. Gałecki.

~ Oprac. m

Więcej w nr 38 (1548) 2023 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!