Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antonii, Ignacego, Wiktora 17 Października 2019, 15:35
Dziś 18°C
Jutro 18°C
Kultura i oświata
22 Marca, 2019

Trzebień: Młodzież z wiedzą pożarniczą

1 marca br. w Trzebieniu odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Uroczystego otwarcia eliminacji dokonał prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Jerzy Flaczyk. Wzięło w nich udział 42 uczniów szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych, zamieszkałych w gminie Łęka Opatowska. Poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki i wyrównany.
Głównym celem turnieju jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, a także praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą. Jego uczestnicy zapoznają się też z tradycją, historią i organizacją ochrony przeciwpożarowej.
Zmagania uczestników, biorących udział w eliminacjach, oceniało jury w składzie: Piotr Zimoch – przewodniczący, Renata Woźnica – sekretarz oraz Tomasz Gąszczak, Mieczysław Brzeziński i Paweł Taras.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 12 (1318) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!