Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Benedykta, Kariny, Olgi 11 Lipca 2020, 19:47
Dziś 13°C
Jutro 19°C
Kultura i oświata
7 Czerwca, 2019

Trzcinica: Wydano jubileuszową pocztówkę

Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy wydała okolicznościową pocztówkę prezentującą Dekanalne Sanktuarium MBNP w Wodzicznej.

Najnowsza pocztówka wydana została z okazji jubileuszu 125-lecia obecności Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wodzicznej. Wydawnictwo okolicznościowe przedstawia łaskami słynący obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wodzicznej, poświęcony przez Ojca Św. Leona XIII w 1894 r. Umieszczony został on na tle Dekanalnego Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wodzicznej, w którym się znajduje. Obraz ten przeniesiono uroczyście w procesji z Trzcinicy 5 listopada 1894 roku. Tego też dnia kościółek poświęcono.
Wydawnictwo zostało opracowane przez Renatę Gość – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, natomiast projekt i druk wykonała firma ESNET. Autorką fotografii obrazu MB jest dyrektor biblioteki, natomiast sanktuarium na zdjęciu uwieczniła Ewelina Smyrek.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 23 (1329) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!