Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Balbiny, Kamila, Kornelii 31 Marca 2020, 11:30
Dziś 2°C
Jutro 6°C
Kultura i oświata
21 Marca, 2018

Trzcinica: Wielkopolska bez tajemnic

5 marca 2018 r. w Zespole Szkół w Trzcinicy odbyły się eliminacje powiatowe XXII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce.

Organizatorami XXII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce są: Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski w Poznaniu, Starostwo Powiatowe w Kępnie, Urząd Gminy Trzcinica i Zespół Szkół w Trzcinicy, który już po raz trzynasty był gospodarzem eliminacji powiatowych.
W konkursie wzięło udział 86 uczniów ze szkół podstawowych i klas gimnazjalnych powiatu kępińskiego. Uczestnicy rywalizowali w sześciu kategoriach (szkoła podstawowa: kategoria klas czwartych, piątych, szóstych i siódmych oraz gimnazjum: kategoria klas drugich i trzecich).
Uczniów – uczestników konkursu i ich opiekunów powitali: dyrektor ZS w Trzcinicy Małgorzata Hadzik, wicedyrektor Ewa Hetmańczyk, wójt gminy Trzcinica – Grzegorz Hadzik i wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Renata Ciemny.
Uczniowie przez 45 minut zmagali się z testami, które przysłało do szkoły Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski. Podczas gdy komisja sprawdzała prace, uczestnicy konkursu, ich opiekunowie oraz goście wysłuchali chóru szkolnego, który zaprezentował się w repertuarze ludowym. Uczestniczyli także w spotkaniu z przedstawicielami Stowarzyszenia Wsi Trzcinica „Przyszłość”. Anna Parzonka – prezes stowarzyszenia oraz Renata Adamska i Natalia Wabnic-Maryniak przedstawiły działalność najmłodszego w gminie Trzcinica stowarzyszenia. Można było też obejrzeć wystawę „100. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego”.
Prace konkursowe sprawdziła komisja w składzie: Jolanta Jelonek - przewodnicząca, członkowie: Maria Balcerzak, Alina Gawlik, Iwona Malik, Lidia Nawrot, Sylwia Prygiel, Sabina Steinert i Dorota Szymczak.
Spośród 86 uczestników 39 uczniów zakwalifikowało się do etapu rejonowego konkursu. Najlepsi w danej kategorii uczniowie otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe i Urząd Gminy.
Nagrody wręczali: R. Ciemny, G. Hadzik oraz Zdzisław Mikołajczyk – przewodniczący Rady Gminy Trzcinica. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a nauczyciele podziękowania za trud włożony w przygotowanie uczniów do konkursu i za pracę w komisji konkursowej. Słodki poczęstunek w trakcie konkursu ufundował Urząd Gminy Trzcinica.
Goście gratulowali wszystkim uczestnikom ogromnej wiedzy na temat naszego regionu, laureatom zaś zakwalifikowania się do etapu rejonowego konkursu (11 kwietnia 2018 r.), życząc udziału w finałowym etapie wojewódzkim (7 czerwca 2018 r.).

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!