Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Marka, Wiktoryny, Zenona 29 Marca 2020, 22:37
Dziś 5°C
Jutro 3°C
Kultura i oświata
28 Sierpnia, 2019

Trzcinica: Warsztaty kulinarne z Cecylką i kotem Rajmundem

Spotkanie autorskie i warsztaty kulinarne z pisarką Joanną Krzyżanek zorganizowano w Trzcinicy w ramach projektu „Dziecięcy Festiwal Książki”.

20 sierpnia br. do Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy zawitała znana autorka książek dla dzieci – Joanna Krzyżanek. Przybyłe na spotkanie autorskie dzieci powitała dyrektor biblioteki Renata Gość, która życzyła im udanej podróży w świat przygód ulubionej bohaterki literackiej Cecylki Knedelek oraz wspaniałych inspiracji podczas warsztatów kulinarnych.
Najmłodsi mieszkańcy gminy podczas spotkania wysłuchali barwnych opowieści o bardzo ciekawym dzieciństwie pani Joanny, a w szczególności o jej babci Cecylii, która stała się inspiracją dla znanej wszystkim dzieciom bohaterki – Cecylki. Pisarka opowiedziała również o czarnym kocie Rajmundzie, który był zbyt niecierpliwy, by pozować do portretu. Uczestnicy spotkania poznali także mieszkańców Starego Knedelkowa, a w szczególności tych najmłodszych: Cecylkę Knedelek, Ignasia oraz bliźniaki - Filipa i Lusię.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 35 (1341) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!