Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Aliny, Anety, Benona 17 Czerwca 2019, 07:30
Dziś 21°C
Jutro 23°C
Kultura i oświata
21 Września, 2018

Trzcinica: Spotkanie z Cezarym Żakiem

13 września br. Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy gościła Cezarego Żaka - aktora telewizyjnego i teatralnego, znanego m. in. z seriali „Miodowe lata” i „Ranczo”, autora książki opisującej jego zmagania ze zbędnymi kilogramami.

Licznie zebranych mieszkańców gminy Trzcinica powitała dyrektor biblioteki Renata Gość, która przedstawiła sylwetkę oraz dorobek artystyczny bohatera spotkania. Zgromadzone osoby wysłuchały jej rozmowy z Cezarym Żakiem. Padło wiele ciekawych pytań oraz wyczerpujących, szczerych, a czasem zabawnych odpowiedzi.
C. Żak okazał się bowiem fantastycznym gawędziarzem, który w barwny i dowcipny sposób przybliżył publiczności swoje aktorskie początki, tajniki pracy przed kamerą i na deskach teatru. Tematem było życie prywatne, w tym... dieta aktora, który znany jest ze swojej spektakularnej przemiany - w ciągu trzech lat udało mu się schudnąć aż 30 kg. Swoimi doświadczeniami z odchudzania, aktor podzielił się w książce pt. „Moja skuteczna dieta. 12 kroków do dobrej wagi.”
Nie zabrakło, oczywiście, opowieści o serialach: sitcomie „Miodowe lata”, który przyniósł mu olbrzymią popularność i „Ranczu”, w którym aktor ugruntował swoją pozycję, ponad 10 lat grając podwójną rolę wójta i księdza. Obecnie C. Żak gra w teatrze, w którym próbuje też swoich sił jako reżyser. Związany jest z warszawskimi Teatrami Fundacji Krystyny Jandy Polonia i Och-Teatrem.
Osoby uczestniczące w spotkaniu miały także okazję zadawać znanemu aktorowi pytania. Chętni mogli zrobić sobie zdjęcie z artystą i otrzymać pamiątkowy autograf.
Dyrektor biblioteki podziękowała C. Żakowi za przybycie do Trzcinicy bukietem kwiatów i upominkiem. Do życzeń dołączył się również obecny na spotkaniu wójt Grzegorz Hadzik oraz przewodniczący Rady Gminy Zdzisław Mikołajczyk. Dyrektor GBP zaprosiła też zebranych do rozmów i wymiany wrażeń przy specjalnie przygotowanym na tę okazję poczęstunku.
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu realizowanego przez trzcinicką bibliotekę „Z książką w świat przygody, wartości i wiedzy” i zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!