Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Arnolda, Dory, Pawła 15 Stycznia 2021, 17:58
Dziś -2°C
Jutro -4°C
Kultura i oświata
12 Listopada, 2020

Trzcinica: Promocja książki o bibliotece

6 listopada 2020 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy odbyła się promocja książki o tematyce regionalnej autorstwa Renaty Gość pt. „Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy. Historia. Kultura. Informacja”.

Promocja publikacji, traktująca o historii i działalności biblioteki w Trzcinicy, Filii Bibliotecznej w Laskach oraz dziejach bibliotek na terenie gminy Trzcinica, odbyła się w skromnej oprawie, zgodnie z wymogami reżimu sanitarnego w czasie trwającej obecnie epidemii koronawirusa. W piątkowym wieczorze literackim wzięli udział przedstawiciele samorządu lokalnego, instytucji i stowarzyszeń z terenu gminy Trzcinica. Promocja książki powiązana była z jubileuszem 45-lecia działalności Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, utworzonej na podstawie zarządzenia nr 5/75 z 28 listopada 1975 r. naczelnika gminy Trzcinica. Podczas spotkania dyrektor książnicy Renata Gość podziękowała za dotychczasową współpracę wójtowi Grzegorzowi Hadzikowi oraz wszystkm radnym. Te ostatnie odebrał przewodniczący miejscowej Rady Gminy Zdzisław Mikołajczyk.Słowa wdzięczności za wieloletnią współpracę dyrektor biblioteki skierowała także do ks. kanonika Wiesława Cieplika – proboszcza parafii rzymskokatolickiej pw. św. Stanisława Biskupa w Trzcinicy oraz sołtysa Krzysztofa Ostrowskiego. Osobne podziękowania zostały skierowane do radnego Rady Powiatu Kępińskiego Tomasza Gatnera i przedstawicielek Stowarzyszenia Wsi Trzcinica „Przyszłość”. Ponadto R. Gość podziękowała również Marii Tomalik – bibliotekarzowi GBP za dokonaną korektę tekstu w publikacji, a także Ewelinie Smyrek – za skład graficzny i wydruk monografii.

~ Oprac. m

Więcej w nr 46 (1403) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!