Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2021, 06:05
Dziś 2°C
Jutro 2°C
Trzcinica
1 Kwietnia, 2020

Trzcinica: Pod opiekę Matki Boskiej

W parafii Trzcinica mieszkańcy wystawiają obrazy święte w oknach w geście solidarności z walczącymi i zmagającymi się z niespodziewaną epidemią jaka nawiedziła nasze parafie.

18 marca br. na FB ks proboszcz Wiesław Cieplik z parafii pw. św. Stanisława Biskupa w Trzcinicy wezwał wiernych: „Drodzy Parafianie! Proszę, abyście w oknach swych domów wywiesili lub wystawili obraz Matki Bożej. Wierzymy, że w Niej jest nasza pomoc i obrona przed złem!”
- Podejmując apel i prośbę ks. arcybiskupa częstochowskiego Wacława Depo, który prosił wszystkich Polaków, a zwłaszcza ludzi wierzących, aby w naszych oknach wystawić obraz lub figurkę Matki Bożej, wielu z nas podjęło to wezwanie. Maryja ma nas chronić przed wszelkim niebezpieczeństwem, a zwłaszcza teraz przez wirusem – wyjaśnia ks. W. Cieplik.
W wielu miejscowościach naszego powiatu mieszkańcy wystawiają w oknach obrazy Matki Boskiej i Jezusa Króla, chcąc w ten sposób pokazać wspólnotę modlitewną mającą nas chronić przez „zarazą”. Zapytana o znaczenie tego „gestu” wiary Maria z Piotrówki mówi: – Co dzień wieczorem z mężem odmawiamy różaniec, aby ochronił nas, Polskę i świat od tej zarazy. Podobnego zdania jest Anna (48 lat). – Gdy nie możemy chodzić do kościoła, to modlimy się w intencji ustąpienia koronawirusa w domu. Robi tak wiele osób z naszej miejscowości (Piotrówki). Inicjatywa ks. W. Cieplika spotkała się ze zrozumieniem w parafii.

~ M

Więcej w nr 14 (1371) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!