Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Hanny, Klementyny, Łukasza 18 Października 2021, 10:37
Dziś 8°C
Jutro 15°C
Kultura i oświata
15 Lipca, 2021

Trzcinica: Operetka w Trzcinicy

8 lipca br. na skwerze przed Gminną Biblioteką Publiczną w Trzcinicy z inicjatywy Stowarzyszenia Operetka Wrocławska odbył się plenerowy koncert „Operetka na wynos!”. Zadanie publiczne było współfinansowane ze środków Powiatu Kępińskiego. Natomiast jego organizacją zajęła się Gmina Trzcinica oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy.

W plenerowym recitalu przed trzcinicką biblioteką udział wzięli znakomici śpiewacy: m.in. Liza Wesołowska, Tomasz Maleszewski, Damian Domalewski oraz tancerze baletu Teatru Scena Kamienica z największymi przebojami takich twórców, jak: Johann Strauss, Emmerich Kalman, Franz Lehar i in. W programie koncertu nie zabrakło największych szlagierów z operetek „Księżniczka Czardasza”, „Zemsta Nietoperza”, „Wesoła Wdówka”, „Baron Cygaoski” i innych, a także czardaszy, walców i foxtrottów.

~ m

Więcej w nr 27 (1436) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!