Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jana, Pauliny, Rudolfiny 26 Czerwca 2022, 23:27
Dziś 23°C
Jutro 30°C
Kultura i oświata
7 Kwietnia, 2022

Trzcinica: Misiek odwiedził dzieci w bibliotece

23 marca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy wystąpił Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa ze spektaklem traktującym o przyjaźni i tolerancji pt. „Misio Tulisio”.

Spektakl pt. „Misio Tulisio” obejrzały dzieci z Publicznego Przedszkola Samorządowego z Trzcinicy wraz z nauczycielkami: Anetą Jędrycą – kierownikiem przedszkola, Kingą Płuską, Sylwią Grześniak i Joanną Dłubak-Sierańską. Motywem przewodnim przedstawienia były przygotowania do urodzin tytułowego Misia Tulisia. Bohaterka bajki, Kasia, ma swoje ukochane pluszaki. Każdy jej przyjaciel pochodzi z innego państwa, dzięki czemu dzieci mają okazję poznawać nowe języki oraz kultury. Mimo że dziewczynka wszystkie pluszaki traktuje równo, to Króliczek Zazdrośniczek wciąż jest nadąsany, obrażony, uwielbia dokuczać innym i nie potrafi się niczym dzielić.

~ Oprac. m

Więcej w nr 14 (1473) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!