Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Hanny, Klementyny, Łukasza 18 Października 2021, 10:44
Dziś 8°C
Jutro 15°C
Sport
21 Lipca, 2021

Trzcinica: Historycznym szlakiem

11 lipca br. odbył się rajd rowerowy po bliższej okolicy zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Trzcinicy w ramach projektu pn. „Podróże z książką”.

W rajdzie wzięło udział 20 osób, w tym wójt gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy Renata Gość oraz sołtys sołectwa Trzcinica Krzysztof Ostrowski. Peleton wyruszył o godz. 14.00 z placu przed budynkiem książnicy w Trzcinicy i skierował się w kierunku miejscowości Wodziczna. Tam uczestnicy rajdu odwiedzili sanktuarium dekanalne pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, gdzie przywitał ich proboszcz parafii Trzcinica ks. kan. Wiesław Cieplik, który krótko opowiedział o historii powstania sanktuarium, podkreślił wyjątkowość tego miejsca poprzez znajdujące się tam cenne relikwie. A na pamiątkę swojego pobytu wszyscy uczestnicy stanęli do wspólnej fotografii. Po krótkiej, ale jakże interesującej lekcji historii, rowerzyści zatrzymali się pod „Lipą Wolności”, która została posadzona z inicjatywy ówczesnego dyrektora szkoły Piotra Kawuli, 11 listopada 1928 r., podczas obchodów 10. rocznicy odzyskania niepodległości.

~ m

Więcej w nr 28 (1437) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!