Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Gagrieli, Liwii, Leonarda 28 Lutego 2021, 07:52
Dziś 4°C
Jutro 6°C
Kultura i oświata
21 Stycznia, 2021

Trzcinica: Granty dla trzcinickiej biblioteki

Rozliczenia projektów grantowych zrealizowanych w 2020 r. przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Trzcinicy zostały zatwierdzone przez instytucje wdrażające.

29 grudnia 2020 r. zostało zaakceptowane przez Instytut Książki rozliczenie finansowe i merytoryczne projektu pt. „Przygoda z książką”, realizowanego w 2020 r. przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Trzcinicy ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt „Przygoda z książką” skierowany był do najmłodszych mieszkańców z terenu gminy Trzcinica (dzieci i młodzieży). Głównym celem projektu było przeprowadzenie różnorodnych form kulturalnych promujących książkę i literaturę a także realizacja ciekawych działań kulturalnych animujących czytelnictwo w Gminnej Bibliotece Publicznej oraz aktywizujących dzieci i młodzież z terenu gminy Trzcinica. Ponadto projekt zakładał stworzenie przyjaznej przestrzeni w towarzystwie książek, z ciekawymi wydarzeniami i atrakcyjnymi formami spędzania czasu, gdzie można nie tylko integrować się we wspólnym obcowaniu, ale rozwijać siebie i swoje zainteresowania. Realizacja projektu „Przygoda z książką” została tak zaplanowana, aby dzieciom obcowanie z książką nie wydawało się nudne, a wręcz przeciwnie, było wprowadzeniem w świat przygody.

~ Oprac. m

Więcej w nr 3 (1412) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!