Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jana, Pauliny, Rudolfiny 26 Czerwca 2022, 23:24
Dziś 23°C
Jutro 30°C
Kultura i oświata
20 Kwietnia, 2022

Trzcinica: Akcja „Żonkile” w trzcinickiej bibliotece

Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile” organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie.

19 kwietnia 2022 r. obchodziliśmy 79. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich Polin zorganizowało po raz dziesiąty, jubileuszową akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”, która ma na celu propagowanie wiedzy na temat powstania. Do akcji mogły włączyć się również szkoły, biblioteki i instytucje kultury z całej Polski, organizując różne działania wpisujące się w obchody rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Tegoroczną akcję organizatorzy poświęcili tematowi miłości, podkreślając w ten sposób znaczenie uniwersalnych i ponadczasowych postaw, tj. empatii, wrażliwości na krzywdę innych i poświęcenia na rzecz potrzebujących.

~ m

Więcej w nr 16 (1475) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!