Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Dominiki, Jaropełka, Łucji 6 Lipca 2020, 11:49
Dziś 20°C
Jutro 16°C
Kultura i oświata
2 Stycznia, 2019

Świba: Mikołajkowe odwiedziny we Wrocławiu

Wycieczka do Wrocławia uczniów ze Szkoły Podstawowej w Świbie.

Wyjątkowy dzień i wyjątkowa okazja – mikołajki! 6 grudnia
2018 r. Szkoła Podstawowa w Świbie wzięła udział w wycieczce do Wrocławia w dwóch grupach wiekowych – klasy I i III oraz klasy IV-VIII. Grupa młodszych dzieci obejrzała spektakl pt. „Świat baśni”, natomiast starsze klasy – przedstawienie pt. „Świat legend” w wykonaniu profesjonalnych aktorów. Spektakle grano w Sali Koncertowej Radia Wrocław.
„Świat baśni” to podróż w najdalsze zakątki polskich baśni, składający się z trzech przedstawień: „Szewczyk Dratewka”, „Żywa woda” i „Złota kaczka”. „Świat legend” to wędrówka z Lechem, Czechem i Rusem, legendarnym władcą Popielem, spotkanie z trębaczem w Poznaniu poprzez wskazanie kary za grzeszne życie Madejowi, po skomputeryzowane, wirtualne czasy współczesne, nieobce młodym ludziom. Poznanie różnorodnych form teatralnych, zaczynając od żywego planu, teatru cieni, poprzez sztukę lalkarską, a kończąc na maskach, to główne cele obu przedstawień.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 1 (1307) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!