Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jana, Moniki, Wiktora 21 Maja 2022, 17:12
Dziś 15°C
Jutro 15°C
Sport
9 Listopada, 2017

Sport: Badmintonowe święto w Kępnie

W miniony weekend badminton był najprawdopodobniej najbardziej popularną dyscypliną w regionie. W hali Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się bowiem VII Otwarte Mistrzostwa Kępna w Badmintonie, organizowane przez Klub Badmintonowy Vol-Trick Kępno.

W pierwszym dniu imprezy rozgrywano VII Otwarte Mistrzostwa Kępna Dzieci i Młodzieży w ramach Wielkopolskiej Ligi Młodych Talentów. W sobotę, 4 listopada kępiński klub reprezentowało dziewięciu zawodników. W kategorii U-9 Bruno Misiak, U-11 Filip Sobczak oraz Artur Jeż, U-13 Julia Fras, Zuzanna Zimoch, Anna Cierpik oraz Kamil Trąpczyński i bracia Zimoch. Ostatecznie młodzicy młodsi z klubu Vol-Trick zdobyli cztery prestiżowe medale w swojej kategorii. Zuzanna i Maciej Zimoch złoto, a ich brat Miłosz Zimoch oraz Anna Cierpik srebro. Organizatorzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania i przygotowali imprezę na bardzo wysokim poziomie logistyczno-technicznym, pamiętając o atrakcyjnych nagrodach i niespodziankach dla uczestników. Szczególne podziękowania składamy firmie Yonex za ufundowanie nagród. W niedzielę, 5 listopada na kortach hali KOSiR zameldowali się seniorzy. Spośród siedmiorga dorosłych zawodników z naszego klubu – Magdalena i Robert Orzeszyna, Monika Szymankiewicz, Leszek Dziedzic, Mateusz i Roman Wróbel oraz Rafał Glinicki tylko dwóm ostatnim udało się wskoczyć na najniższe miejsce na podium. Niespodzianką oraz atrakcją kępińskich mistrzostw był występ w zawodach Barrego Hurleya z Irlandii, przez co Mistrzostwa Kępnia miały nieco międzynarodowy charakter.

~ BAS

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!