Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jana, Pauliny, Rudolfiny 26 Czerwca 2022, 22:14
Dziś 23°C
Jutro 30°C
Perzów
9 Czerwca, 2022

Słupia pod Bralinem: Nietrzeźwy policjant sprawcą wypadku

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 482 w Słupi pod Bralinem.

5 czerwca br., około godziny 20.30, na drodze wojewódzkiej nr 482 w Słupi pod Bralinem doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki BMW, 24-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, nie dostosował prędkości do warunków drogowych i uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu marki Fiat – mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, sierż. Rafał Stramowski.
W wyniku zderzenia śmierć poniosła 69-letnia mieszkanka powiatu kępińskiego. - Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp do rannej kobiety i, po udzieleniu jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, wydobyto poszkodowaną z pojazdu. Kobieta została zabrana do szpitala w Kępnie przez przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego. Na potrzeby działań zablokowano ruch na drodze w obu kierunkach. Po zakończeniu czynności prowadzonych przez policję przywrócono ruch na drodze – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie, kpt. Paweł Michalski. Niestety, kobieta zmarła w drodze do szpitala.

~ KR

Więcej w nr 23 (1482) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!