Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Brunona, Jana, Wery 13 Lipca 2024, 01:40
Dziś 23°C
Jutro 17°C
Kultura i oświata
1 Lutego, 2018

Słupia p. Kępnem: Zabawa z piratami z Karaibów

Powiatowy Bal Karnawałowy w Zespole Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem.

Już po raz czwarty Zespół Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem zorganizował Powiatowy Bal Karnawałowy, nad którym patronat objął starosta kępiński Witold Jankowski. Każdego roku do Zespołu Szkół Specjalnych przybywają licznie dzieci niepełnosprawne z całego powiatu wraz ze swoim rodzeństwem i rodzicami.
W tym roku mottem przewodnim balu był temat: „Piraci z Karaibów”. Sala gimnastyczna ZSS zmieniła się w statek piratów, na którego maszcie powiewała prawdziwa, piracka flaga. Dzieci z dumą prezentowały swoje stroje.
W otwarciu balu uczestniczyło mnóstwo gości, m.in.: wicestarosta kępiński Grażyna Jany, burmistrz miasta i gminy Kępno b, dyrektor biura poselskiego poseł Bożeny Henczycy, Ewelina Pieles oraz Barbara Kulak z gminy Łęka Opatowska. Wszyscy goście do pirackiego skarbca przywieźli kosze ze słodyczami, które trafiły do uczniów.
Imprezę uatrakcyjniali profesjonalni aktorzy, którzy przyjechali aż z krakowskiego teatru. Przygotowali oni przedstawienie teatralne oraz wiele atrakcji w formie konkursów i zabaw, w których dzieci chętnie uczestniczyły, chodzili na szczudłach, wzbudzając zainteresowanie i uatrakcyjniając bal, a także uczyli pirackiego tańca. Tę niespodziankę ufundował jak zwykle Powiat Kępiński. Dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, w której każdy los był wygrany. Niektórym udało się wylosować plecak, piórnik, zegarek, a nawet zestaw do badmintona.
Przy dobrej muzyce oraz poczęstunku, który ufundował Komitet Rodzicielski, w cudownej, pirackiej atmosferze, dzieci bawiły się do samego końca balu.
Dodatkową niespodzianką była wizyta przedstawicielki firmy „Eco Textil”, która przekazała na rzecz szkoły trzy rowery trójkołowe dla uczniów w różnym wieku.
Zorganizowanie balu w przepięknej scenerii to zasługa kreatywności i zaangażowania wszystkich pracowników szkoły, którzy wykonali ją, jak co, roku samodzielnie. Wspomnienia z pirackiego statku zostaną na długo w pamięci - nie tylko dzieci.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!