Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Grzegorza, Salomei, Walerii 17 Listopada 2019, 19:46
Dziś 12°C
Jutro 13°C
Rychtal
16 Lipca, 2019

Rychtalr: Jednogłośnie „za” wotum zaufania i absolutorium

X sesja Rady Gminy Rychtal.

27 czerwca br. odbyła się X sesja Rady Gminy Rychtal, podczas której wójt Adam Staszczyk jednogłośnie otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu w 2018 r. Absolutorium to jeden z najistotniejszych ustawowych środków kontroli Rady Gminy nad działalnością wójta. Po zakończeniu roku budżetowego Rada ocenia pracę organu wykonawczego w zakresie działalności finansowej gminy. Podczas sesji wójt pokrótce omówił przedłożony radnym raport o stanie gminy za 2018 r.
Po przeprowadzonych głosowaniach wójt przypomniał, iż wykonanie budżetu jest zrealizowane na bardzo wysokim poziomie. W tym miejscu podziękowania otrzymała poprzednia Rada Gminy wraz z wójtem Czesławem Balcerzakiem, który zaplanował budżet i przez większość roku go realizował. - Do wykonania budżetu zgodnie z planami przyczynili się także obecni radni, sołtysi oraz pracownicy urzędu gminy, którym należy za miniony rok podziękować – dodał wójt A. Staszczyk. Otrzymanie absolutorium nagrodzone zostało przez radnych oraz gości gromkimi brawami.
Ponadto na niniejszej sesji podjęto uchwały dotyczące zmian budżetu i w budżecie gminy Rychtal na 2019 r. oraz zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Rychtal na lata 2019-2039.

~ R.A. – UG Rychtal

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!