Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antonii, Ignacego, Wiktora 18 Października 2021, 08:50
Dziś 9°C
Jutro 13°C
Rychtal
15 Lipca, 2021

Rychtal: Z dotacją na dwa zadania

Podpisanie umowy na dofinansowanie dwóch projektów w ramach XI edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”.

8 lipca br. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Rychtalu wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski oraz wójt gminy Rychtal Adam Staszczyk, przy kontrasygnacie skarbnika gminy Krystyny Skiby-Liebner, podpisali umowy na dofinansowanie dwóch projektów w XI edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi.
Gmina Rychtal otrzymała dotację w wysokości 34.637,00 zł dla sołectwa Rychtal na zadanie pn. „Smoczy skwer – II etap”. Skwer umiejscowiony jest w centrum Rychtala i powstał dzięki porozumieniu wójta z proboszczem ks. Mariuszem Białobłockim. Na I etap zadania – zagospodarowanie przestrzeni publicznej i jednocześnie upamiętnienie legendy Smogorzowskiej – Gminie udało się pozyskać dofinansowanie w kwocie 49.983,31 zł. Zadanie zostało zrealizowane w ramach PROW na lata 2014-2020.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 27 (1436) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!