Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Adolfiny, Odetty, Wacława 15 Kwietnia 2021, 10:24
Dziś 0°C
Jutro 3°C
Kultura i oświata
1 Kwietnia, 2021

Rychtal: Witaj, wiosno!

Powitanie wiosny w Przedszkolu Samorządowym w Rychtalu.

Uroczyste powitanie wiosny na stałe wpisuje się w kalendarz Przedszkola Samorządowego w Rychtalu. W poniedziałek, 22 marca br., w placówce od rana panowała podniosła atmosfera, gdyż wszyscy wiedzieli, że po śniadaniu przybędzie Wiosenna Dama. Dzieci przystrojone w ozdobne, wiosenne opaski z wielką niecierpliwością oczekiwały wyjątkowego gościa. Wreszcie do przedszkola przybyła Pani Wiosna – odwiedziła kolejno wszystkie grupy i oznajmiła dzieciom, że od dziś zaczyna swoje panowanie w przyrodzie i w pogodzie. Dzieci pochwaliły się znajomością wiosennego repertuaru – wierszy i piosenek. Na pamiątkę spotkania Pani Wiosna obdarowała dzieci wiosennymi kwiatkami, które dzieci zabrały do domu z zamiarem posadzenia w ogródku lub na balkonie.
Na zakończenie dzieci wybrały się na pierwszy wiosenny spacer, aby przekazać mieszkańcom Rychtala wspaniałą wiadomość – wiosna już przyszła!

~ Oprac. KR

Więcej w nr 12 (1421) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!