Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Hilarego, Franciszki, Ksawery 4 Grudnia 2020, 00:39
Dziś 0°C
Jutro 6°C
Kultura i oświata
28 Października, 2020

Rychtal: Wielkie święto pracowników oświaty

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Rychtalu.

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego, ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Święto to znane jest też jako Dzień Nauczyciela i obchodzone jest 14 października.
Tego dnia w Szkole Podstawowej im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu odbyła się uroczystość, na którą przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrała dyrektor Iwona Gogół, która powitała obecnych oraz złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły i podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.

~ M. Oscenda

Więcej w nr 44 (1401) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!