Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Kryspiny, Norberta, Sabiny 5 Grudnia 2020, 12:11
Dziś 8°C
Jutro 12°C
Sport
29 Lipca, 2020

Rychtal: Wakacje w Rychtalu na sportowo

Wakacje 2020 na „Orliku” w Rychtalu.

- Mimo obostrzeń epidemiologicznych staramy się, aby wakacje na rychtalskich obiektach sportowych były dla wszystkich bezpieczne i przede wszystkim przyjemne – podkreślają rychtalscy animatorzy Piotr Nasiadek i Dominik Makowski. - Ruch w życiu, szczególnie młodych ludzi, jest warunkiem ich prawidłowego rozwoju, dlatego dajemy szanse i wskazujemy możliwości bezpiecznego uprawiania sportu – dodają.
W lipcu podjęto się realizacji III Indywidualnego Wieloboju Lekkoatletycznego, trwającego trzy tygodnie. Każdy, kto chciał, w wieku od 5 do 22 lat, mógł przyjść i zaliczyć u animatora jedną lub więcej zaproponowanych dyscyplin sportowych. W ten sposób powstała grupa najbardziej kreatywnych sportowo młodych ludzi, którzy odważnie podjęli próby sprawnościowe. Należy zaznaczyć, że wielu z nich kilkukrotnie podejmowało próby dla osiągnięcia lepszego wyniku. Medale i inne nagrody zostaną wręczone na rychtalskim „Orliku” w piątek, 31 sierpnia br.: grupa „Orlik młodszy” – o godzinie 17.00, a grupa 7-19 lat – o godzinie 17.30.
Ważną częścią zajęć ruchowych są także rozgrywki piłkarskie młodych. W weekendowych rozgrywkach piłkarskich zwyciężył zespół „Kordian i koledzy”, w składzie: Kordian Lesner, Dominik Piontek, Alan Świerczyński, Nataniel Świerczyński, Kacper Namyslak i Amadeusz Michalski, drugie miejsce przypadło zespołowi „Dawid i fajne chłopaki”, a na trzecim uplasowali się „Drogowcy Proszów”.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 31 (1388) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!