Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Małgorzaty, Marty, Nikifora 23 Lutego 2020, 01:46
Dziś 8°C
Jutro 5°C
Rychtal
30 Stycznia, 2019

Rychtal: Uchwalono budżet na 2019 rok

V sesja Rady Gminy Rychtal.

25 stycznia br. odbyła się V sesja Rady Gminy Rychtal. Obecnych na sesji było 9 radnych, co stanowiło kworum, aby Rada mogła podejmować prawomocne uchwały.
Podczas posiedzenia radni uchwalili budżet na bieżący rok. Dochody budżetu oszacowano na kwotę ponad 15.664.591 zł, natomiast wydatki to 16.786.184 zł. Deficyt budżetowy w wysokości ponad 1.121.593 zł ma zostać pokryty z zaciągniętych kredytów i pożyczek. Projekt budżetu otrzymał pozytywną opinię Komisji Budżetu Rady Gminy Rychtal oraz Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu.
Podjęto także uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Rychtal na lata 2019-2039. Głównym zamierzeniem inwestycyjnym na 2019 r. jest budowa kanalizacji w miejscowości Wielki Buczek oraz nowej strażnicy dla OSP Drożki.
W trakcje sesji radni ustalili wysokość stawek za wywóz odpadów z terenu gminy Rychtal oraz nowe deklaracje o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, składane przez właściciela nieruchomości. Obowiązek złożenia nowej deklaracji będą miały gospodarstwa domowe do tej pory posiadające zadeklarowaną liczbę osób zamieszkujących daną nieruchomość powyżej 7. Niniejszy obowiązek wynika ze zmiany funkcjonalności gospodarstw domowych na terenie gminy. Gospodarstwa domowe segregujące odpady miesięcznie zapłacą od 17,00 zł do 106,00 zł, w zależności od ilości osób zamieszkujących daną nieruchomość. Natomiast w przypadku nieselektywnej zbiórki odpadów stawki wyniosą odpowiednio od 30,00 zł do 187 zł. W przypadku posesji niezamieszkałych, ale produkujących odpady komunalne, wysokość opłat będzie uwarunkowana od wielkości pojemników, w jaką wyposażona jest dana nieruchomość. Nowe stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi obowiązywały będą od 1 marca br.
Ponadto Rada Gminy Rychtal upoważniła wójta Adama Staszczyka do złożenia wniosku o dofinansowanie oraz przyjęcie do realizacji określonego we wniosku przedsięwzięcia polegającego na opracowaniu „Strategii rozwoju elektromobilności dla gminy Rychtal” w ramach programu „GEPART II – transport niskoemisyjny; strategia rozwoju elektromobilności ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej”.

~ UG Rychtal

Więcej w nr 5 (1311) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!