Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ireny, Irminy, Stanisława 19 Września 2020, 01:22
Dziś 11°C
Jutro 18°C
Rychtal
4 Grudnia, 2019

Rychtal: Szkoły w Drożkach i Wielkim Buczku ulegną reorganizacji?

Burzliwa sesja Rady Gminy Rychtal, podczas której dyskutowano o zamiarze likwidacji szkół.

27 listopada br. odbyła się XIV sesja Rady Gminy Rychtal. Najważniejszymi tematami podjętymi podczas obrad była zmiana wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, a także zamiar likwidacji szkół podstawowych w Drożkach i Wielkim Buczku, który w ostatnim czasie wzbudza wiele emocji.
Protesty od początku
Już podczas uchwalania porządku obrad pojawiły się sprzeciwy części radnych, którzy nie godzili się na wprowadzenie punktu dotyczącego zamiaru likwidacji szkół. Radni uzasadniali swoje zdanie niewystarczającą ilością czasu na zapoznanie się z projektem uchwały.
Szkoła mała to szkoła kosztowna
Od września 2020 r. szkoły podstawowe w Drożkach i Wielkim Buczku mają funkcjonować jako placówki filialne Szkoły Podstawowej w Rychtalu, o strukturze organizacyjnej klas I-III wraz z oddziałami przedszkolnymi. Zarówno w Drożkach, jak i w Wielkim Buczku, planuje się utworzenie oddziałów, które mają funkcjonować przez 9 godzin dziennie. Starsi uczniowie będą mieli możliwość kontynuowania nauki w Szkole Podstawowej w Rychtalu, a Gmina zapewni uczniom dowóz z miejsca zamieszkania. Również nauczyciele zatrudnieni na podstawie mianowania lub na czas nieokreślony znajdą zatrudnienie w innych placówkach oświatowych gminy.

~ KR

Więcej w nr 49 (1355) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!