Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Kryspiny, Norberta, Sabiny 5 Grudnia 2020, 11:57
Dziś 8°C
Jutro 12°C
Kultura i oświata
14 Maja, 2020

Rychtal: Szkoła w Drożkach pozostanie 8-klasowa

Dalsze decyzje Gminy Rychtal w sprawie przekształcania szkół podstawowych w Drożkach i Wielkim Buczku w placówki o strukturze klas I-III.

Podobnie jak w całym kraju, tak i w gminach powiatu kępińskiego, wszczęto procedury likwidacji lub przekształcania szkół podstawowych. Samorządowcy od dawna alarmują, że subwencja oświatowa jest niewystarczająca. Dokładają do utrzymania szkół i coraz więcej kosztują ich również pensje nauczycieli. Z sytuacją taką boryka się m.in. Gmina Rychtal, która ma na celu dostosowanie sieci szkół prowadzonych przez samorząd do realnych potrzeb wynikających z zachodzących zmian demograficznych oraz związanej z tym konieczności racjonalizacji wydatków budżetowych ponoszonych na realizację zadań oświatowych. - Pragnę zauważyć, że struktura gminy oraz rozmieszczenie mieszkańców wskazuje jednoznacznie na potrzebę organizacji szkół w taki sposób, aby jedna szkoła o strukturze klas I-VIII znajdowała się w Rychtalu, natomiast w Drożkach i Wielkim Buczku, w trosce o najmłodszych, pozostały szkoły z klasami I-III i oddziałami przedszkolnymi – stwierdził wójt gminy Rychtal Adam Staszczyk.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 20 (1377) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!