Alfa, Leonii, Tytusa 19 Kwietnia 2024, 18:13
Sport
5 Października, 2018

Rychtal: Sportowe zmagania na rychtalskim „Orliku”

II Wielobój Sprawnościowy na obiektach sportowych w Rychtalu.

29 września br. na rychtalskich obiektach sportowych przeprowadzony został już drugi, otwarty Wielobój Sprawnościowy. W sobotnie popołudnie, w godzinach od 16.00 do 20.00, mógł przyjść każdy, kto tylko miał chęć i możliwość zrobienia czegoś dla własnego zdrowia, a przede wszystkim dla dobrego samopoczucia. - Tworzenie dobrej, sympatycznej atmosfery podczas imprez profilaktyczno-sportowych jest priorytetem organizatorów – podkreśla animator Piotr Nasiadek. - Ważna jest również umiejętność oceny własnej sprawności fizycznej oraz znajomość zasad zdrowotnego wpływu wysiłku fizycznego na organizm, szczególnie młodego człowieka – dodał. Właśnie te tematy zawarte były w pogadankach przeprowadzanych z uczestnikami wieloboju. Większość zawodników stanowiła młodzież i dzieci, które już wiedzą, że w czasie weekendów na „Orliku” zawsze coś się dzieje.
W skład wieloboju wchodziły cztery dyscypliny: skok w dal, bieg zwinnościowy 4x10 m, bieg na dystansie 50 m ze startu wysokiego oraz rzut do celu stałego. Konkurencje te zawodnicy wykonywali w dowolnym czasie i w dowolnej liczbie powtórzeń. Pogoda dopisała – i stali bywalcy również. Sędziami zmagań lekkoatletycznych byli: mistrz powiatu kępińskiego w biegu na 300 m w kategorii gimnazjum, a jednocześnie uczestnik wieloboju, Michał Kruber, a także Maciej Sewina.
Ostatecznie w kategorii chłopców pierwsze miejsce, potwierdzając swoją wysoką formę, zajął nie kto inny, jak M. Kruber. Drugie miejsce wywalczył Filip Stanisławczyk, a trzecie – Wiktor Piasecki. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Amelia Domagała, drugie zajęła Anastazja Jaskuła, a trzecie – Klaudia Kokot. Najmłodszym uczestnikiem zmagań lekkoatletycznych był pięcioletni Adaś Jaskuła. Wszyscy uczestnicy sobotniej rywalizacji otrzymali okolicznościowe medale.
Już niebawem kolejne imprezy rekreacyjno-sportowe na rychtalskim „Orliku”.