Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Anatola, Leszka, Tamary 3 Czerwca 2020, 17:19
Dziś 14°C
Jutro 19°C
Kultura i oświata
24 Maja, 2019

Rychtal: Śpiewająca biblioteka

Gminna Biblioteka Publiczna w Rychtalu zorganizowała spotkanie literacko-muzyczne.

Z okazji Tygodnia Bibliotek 17 maja br. Gminna Biblioteka Publiczna w Rychtalu zorganizowała spotkanie literacko-muzyczne pt. „Śpiewająca biblioteka” z udziałem Edyty Zarębskiej – pisarki, ilustratorki oraz Roberta Zarębskiego – muzyka i kompozytora.
W spotkaniu udział wzięli uczniowie z klas I–IV Szkoły Podstawowej w Rychtalu. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na rolę książki w życiu człowieka. W trakcie swoich występów autorzy udowodnili, że czytanie to najlepszy sposób na zdobywanie wiedzy i nudę. Autorka opowiedziała dzieciom o swoim dzieciństwie i marzeniach, ponieważ już od dziecka pragnęła zostać pisarką. Przygody z dzieciństwa, a szczególnie zjedzenie przez myszki pierwszych wierszy pani Edyty, stały się inspiracją do napisana książki „Opowieści babci Gruni”, którą również sama zilustrowała.

~ Ewa Walków

Więcej w nr 21 (1327) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!