Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Małgorzaty, Marty, Nikifora 23 Lutego 2020, 02:59
Dziś 8°C
Jutro 5°C
Rychtal
22 Maja, 2019

Rychtal: „Polak, Węgier – dwa bratanki...”

Wizyta delegacji z Węgier w gminie Rychtal.

Od 9 do 11 maja br. w gminie Rychtal odbywała się wizyta delegacji z Węgier. Burmistrz miasta Kömlő Tamás Turó zaproponował spotkanie, aby omówić dalszą współpracę.
Podczas pobytu trzech przedstawicieli z zaprzyjaźnionego Kömlő w osobach: burmistrz, radny Lajos Lólé i pracownik Robert Pádár wraz z tłumaczem odbyły się rozmowy na temat przyszłych działań w ramach partnerstwa dwóch gmin. Obaj włodarze zgodnie przyznali, iż warto współpracę gmin potraktować wieloaspektowo i postawić na wymianę osób reprezentujących różne sfery życia społecznego. Pojawiły się pomysły na wymianę sportowców i rozegranie meczów ponadnarodowych, ukazanie sposobów rozwoju rolnictwa, występy zespołów lokalnych na deskach scen podczas imprez w innych krajach czy umożliwienie najstarszym mieszkańcom, którzy często nie mieli możliwości wyjazdu zagranicznego, odwiedzenie Węgier, poznanie kultury i obyczajów innej narodowości – to tylko niektóre z tematów, będących przedmiotem rozmów.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 21 (1327) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!