Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Anatola, Jacka, Mirosławy 4 Lipca 2020, 04:20
Dziś 19°C
Jutro 23°C
Sport
20 Grudnia, 2017

Rychtal: Piłkarsko zakończyli sezon sportowy

Ostatnie w tym roku rozgrywki piłkarskie na obiektach sportowych w Rychtalu.

Rok kalendarzowy powoli dobiega końca, podobnie jak czas realizacji różnorodnych przedsięwzięć na obiektach sportowych w Rychtalu. Podczas ostatnich dwunastu miesięcy odbyło się tam ponad 40 różnorodnych imprez rekreacyjno-sportowych skierowanych do wszystkich grup społecznych oraz wiekowych, począwszy od przedszkolaków, na seniorach skończywszy. W tym czasie każdy mieszkaniec gminy Rychtal miał możliwość przyjrzenia się temu, co proponowali animatorzy – Piotr Nasiadek i Mirosław Szydlik – i podjęcia decyzji o ewentualnym uczestnictwie. - Już dzisiaj chcemy zaprosić do udziału w przyszłorocznych imprezach. Jeśli nie spełniliśmy oczekiwań niektórych mieszkańców, prosimy o kontakt z nami – podkreślają animatorzy. - My podejmiemy każde działanie sprzyjające rozwojowi kultury fizycznej w naszym regionie. Mamy jednocześnie nadzieję, że każde takie przedsięwzięcie spotka się z dużym zainteresowaniem, przede wszystkim pomysłodawców – dodają.
Ostatnim akcentem minionego roku w rychtalskiej hali sportowej był Turniej Halowej Piłki Nożnej dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 17 lat. - Mimo tego, że różnica wieku zawodników w jednej drużynie bywała dość znaczna, to jednak okazało się, że sport potrafi łączyć pokolenia. Starsi gracze wspomagali młodszych, a młodsi, widząc wsparcie doświadczonych zawodników, grali bardziej zdecydowanie, przez co mecze stawały się momentami bardziej zacięte i ciekawsze pod względem taktycznym – mówi P. Nasiadek.
Ostatecznie pierwsze miejsce i złote medale wywalczył zespół „NIKE Team” w składzie: Dominik Piontek, Kevin Bizunowicz, Kacper Szczepaniak, Gracjan Dłubak i Dawid Mieseler. Drugie miejsce i srebrne medale uzyskały „FC Bułki” – Filip Rogaliński, Kuba Bizunowicz, Mikołaj Olejnik, Filip Stanisławczyk, Kacper Stanisławczyk i Łukasz Mieseler. Natomiast trzecie miejsce i medale brązowe przypadły „FC Bey” w składzie: Patryk Michalski, Igor Nolbert, Karol Gos, Kamil Nolbert, Wojtek Talar i Nataniel Świerczyński. Najwięcej bramek w turnieju zdobył D. Piontek, który zanotował na swoim koncie 4 gole. Zaraz po rozgrywkach piłkarskich odbył się konkurs rzutów karnych. Najlepszym strzelcem okazał się K. Bizunowicz, miejsce drugie uzyskał D. Piontek, a na trzecim uplasował się F. Rogaliński.
W czasie meczów piłkarskich z ćwiczeń na siłowni skorzystała grupa młodzieży starszej.
- Wszystkim uczestnikom zajęć rekreacyjno-sportowych serdecznie dziękujemy, że byliście z nami. Pamiętajcie, że animatorzy zrobią niewiele bez waszego wsparcia i czynnego udziału. Dlatego apelujemy do szczególnie tych osób, które nas jeszcze nie odwiedziły na rychtalskich obiektach sportowych – przychodźcie na boiska, rozmawiajcie o swojej wizji rozwoju kultury fizycznej w regionie, aby w pełni wykorzystać bazę, jaką posiadamy – podsumowali animatorzy.

~ Oprac. KR

 

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!