Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jana, Pauliny, Rudolfiny 26 Czerwca 2022, 23:04
Dziś 23°C
Jutro 30°C
Kultura i oświata
14 Czerwca, 2022

Rychtal: Na podbój „Legendarnej Krainy Orła”

Wycieczka do Jury Krakowsko-Częstochowskiej uczniów Szkoły Podstawowej im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu.

Od 2 do 3 czerwca br. uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu wyruszyli na podbój „Legendarnej Krainy Orła”.
Pierwszym punktem wycieczki był zamek Mirów i zamek w Bobolicach. Tu uczniowie poznali przewodnika, pana Pawła, który towarzyszył im podczas wycieczki. Następnie pojechali do Żarek, gdzie zwiedzili Muzeum Dawnych Rzemiosł (młynarstwo, piekarstwo, szewstwo, bednarstwo i kołodziejstwo). Bardzo apetycznym punktem programu były warsztaty robienia pizzy wraz z jej konsumpcją. Na koniec tego dnia uczestnicy wycieczki pojechali na „Górę Zborów” do rezerwatu przyrody, gdzie zwiedzili Jaskinię Głęboką. Pełni wrażeń pojechali na zasłużony odpoczynek i przepyszną obiadokolację do hotelu „Pod Figurą” w Ogrodzieńcu.

~ M. Oscenda

Więcej w nr 24 (1483) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!