Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Adolfiny, Odetty, Wacława 15 Kwietnia 2021, 09:59
Dziś 0°C
Jutro 3°C
Rychtal
24 Marca, 2021

Rychtal: Gmina wsparła ratowników i strażaków

Przekazano nosze dla Ratownictwa Medycznego w Kępnie i OSP z terenu gminy Rychtal.

17 marca br. odbyło się spotkanie wójta gminy Rychtal Adama Staszczyka z koordynatorem ratownictwa medycznego w Kępnie Mironem Leśniarkiem i reprezentantami wszystkich ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy.
Podczas spotkania poruszone zostało zagadnienie prostego i szybkiego transportu pacjentów i osób poszkodowanych, które nie mogą się samodzielnie poruszać. Aby efektywnie ulepszyć działania w tym zakresie, włodarz gminy przekazał każdej jednostce OSP oraz Pogotowiu Ratunkowemu w Kępnie łatwe w użytkowaniu nosze płachtowe, które pozwalają na bezpieczne przeniesienie osoby w każdych warunkach oraz dodatkowo nosze
krzesełkowe dla rychtalskiej straży pożarnej. Decyzja o zakupie noszy wynikła z potrzeby doposażenia nie tylko jednostek OSP z gminy Rychtal, ale także zespołów jednostek ratownictwa medycznego w naszym regionie.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 11 (1420) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!