Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Małgorzaty, Marty, Nikifora 23 Lutego 2020, 01:34
Dziś 8°C
Jutro 5°C
Kultura i oświata
2 Lipca, 2019

Rychtal: Czytali najmłodszym

Kampania społeczna „Cała Polska czyta dzieciom” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rychtalu.

Gminna Biblioteka Publiczna w Rychtalu od wielu lat włącza się w ogólnopolską kampanię społeczną pn. „Cała Polska czyta dzieciom”, mającą na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skutecznej, taniej i przyjaznej metody wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka. Codzienne czytanie to mądry sposób spędzania czasu z dzieckiem i najlepsza inwestycja w jego przyszłość. Wszak nie ma nic piękniejszego niż dorosły wprowadzający dziecko w świat fikcji literackiej, w świat marzeń, które stają się fundamentem dla budowania piękniejszej przyszłości.
We wtorkowy, upalny poranek, 11 czerwca br., do rychtalskiej biblioteki przybyły przedszkolaki z Drożek, Wielkiego Buczku oraz Rychtala, aby wysłuchać wierszyków i bajeczek czytanych przez zaproszonych gości. Dla milusińskich czytali: doktor Marzena Łazarczyk-Łazaj, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Rychtalu Magdalena Tomalik, wójt gminy Rychtal Adam Staszczyk oraz dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Kępnie Przemysław Jędrasiak. Dzieci z wielką uwagą wysłuchały znakomitych recytacji i gromkimi brawami nagrodziły lektorów. Po słodkiej niespodziance uczestnikom oraz zaproszonym gościom tego miłego spotkania dyrektor biblioteki wręczyła dyplomy uznania za życzliwość i wsparcie dla kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

~ E. Walków

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!