Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Hanny, Klementyny, Łukasza 18 Października 2021, 10:45
Dziś 8°C
Jutro 15°C
Kultura i oświata
23 Czerwca, 2021

Rychtal: Czytali dzieciom

Gminna Biblioteka Publiczna w Rychtalu włączyła się w Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.

"Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!”
Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to coroczna akcja przeprowadzana na przełomie maja i czerwca przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Misją akcji jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych oraz wspieranie prawidłowego rozwoju emocjonalnego i psychicznego dzieci. Tegoroczne – 20., jubileuszowe – święto czytania Gminna Biblioteka Publiczna w Rychtalu zorganizowała z udziałem wójta gminy Rychtal Adama Staszczyka oraz dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Natalii Wabnic-Maryniak. Zaproszeni goście odwiedzili wszystkie grupy przedszkolne na terenie gminy Rychtal i przeczytali dzieciom wiersze Juliana Tuwima. Korzystając z okazji, z racji kończącego się roku szkolnego życzono dzieciom słonecznych i bezpiecznych wakacji.

~ E. Walków

Więcej w nr 24 (1433) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!