Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Michaliny, Michała, Piotra 19 Października 2021, 19:37
Dziś 16°C
Jutro 18°C
Rozrywka
16 Września, 2021

Rychtal: Czas radości i podziękowań

Dożynki Gminne w Rychtalu.

Dożynki, jako uroczystość o wieloletniej tradycji, są symbolem szacunku dla ciężkiej pracy rolnika oraz stanowią wyraz wdzięczności za jego codzienne zmagania. Dożynkowe święto to w polskiej tradycji także czas radości i podziękowań: Panu Bogu – za plony, a ludziom – za trud, jaki wkładają w swoją ciężką pracę przez cały rok. Są również okazją do zaprezentowania dorobku rolniczego społeczeństwa oraz jego różnorodności.
Dożynki Gminne w Rychtalu odbyły się 5 września br. na kompleksie boisk sportowych przy hali sportowej w Rychtalu. Obchody rozpoczęły się od uroczystego złożenia wieńców dożynkowych przez sołectwa wchodzące w skład gminy. Delegacje z darami pól przywitali zgromadzeni goście. Wszyscy wspólnie uczestniczyli w plenerowej mszy świętej, koncelebrowanej przez proboszcza rychtalskiej parafii – ks. kan. Mariusza Białobłockiego, proboszcza parafii w Krzyżownikach – ks. kan. Andrzeja Miliana oraz proboszcza parafii w Nowej Wsi Książęcej – ks. Daniela Wawrzyniaka, dziękując za tegoroczne plony.

~ R. A. – UG Rychtal

Więcej w nr 36 (1445) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!