Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2021, 05:08
Dziś 2°C
Jutro 2°C
Sport
22 Kwietnia, 2020

Rychtal: Ćwicz, o siebie dbaj i się nie daj!

Propozycje ćwiczeń w domu, test Ruffiera (prosta próba oceniająca stan wydolności i przygotowania serca do wysiłku fizycznego) oraz zdalne zawody sportowe o charakterze rekreacyjnym dla pań i panów, dziewcząt i chłopców w pięciu przedziałach wiekowych – oto inicjatywy koordynatora sportu gminy Rychtal Piotra Nasiadka.

Sytuacja, z jaką przyszło nam się zmierzyć w związku z pandemią koronawirusa, wprowadziła zamieszanie w życiu codziennym każdego z nas. Wprowadzone utrudnienia i zakazy mają jednak za zadanie ustrzec nas przez zarażeniem bardzo groźnym dla zdrowia, a nawet życia, wirusem. To realne niebezpieczeństwo. Czas zatem przewartościować nasze nawyki higieniczno-sanitarne, zadbać o zbilansowaną dietę, mającą duży wpływ na odporność organizmu, a zasadę „zostań w domu” przeorganizować na dbałość o kondycję fizyczną w formie „ćwicz w domu”. Co zatem można zrobić w takiej sytuacji? Koordynator sportu w gminie Rychtal Piotr Nasiadek dla lokalnej społeczności przygotował projekt pn. „Ćwicz, o siebie dbaj i się nie daj!”. - Zakłada on realizację w kwietniu trzech podstawowych filarów: propozycje zajęć ruchowych opartych na ćwiczeniach pilates i cardio (film dostępny na portalu Facebook gminy Rychtal i koordynatora), realizację testu Ruffiera (również dostępny film), jako jednej z prostych metod oceny wydolności organizmu, a szczególnie sposobu poznania reakcji serca na wysiłek, a dla aktywnych ruchowo i lubiących małą rywalizację – zdalne zawody sportowe pod hasłem: „Zostań w domu, ćwicz – masz wybór” – wyjaśnia P. Nasiadek.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 17 (1374) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!