Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jana, Moniki, Wiktora 21 Maja 2022, 17:16
Dziś 15°C
Jutro 15°C
Kraj
28 Października, 2021

Region: „Polski Ład” dla regionu

Premier Mateusz Morawiecki przekazał wyniki pierwszej edycji Programu Inwestycji Strategicznych - Rządowego Funduszu „Polski Ład”. Wszystkie gminy w powiecie otrzymają 64 mln zł.

Największe wsparcie otrzymał sam powiat na przebudowę drogi w Mnichowicach przekazano 14 mln zł. Gmina Kępno otrzymała 8,2 mln zł na budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej osiedla mieszkaniowego przy ul. Piłsudskiego. Do gminy Łęka Opatowska trafi 11 mln zł na rozbudowę oczyszczalni ścieków w Opatowie. Gmina Rychtal otrzyma 7,7 mln zł na budowę 1,6 km odcinka drogi od ul Kolejowej w Rychtalu do ul. Brzozowej w Zgorzelcu.
Gmina Trzcinica dostanie łącznie ponad 9 mln zł na trzy projekty - 4,3 mln zł na wymianę sieci wodociągowej w Piotrówce, 3,6 mln zł na budowę kanalizacji w Trzcinicy i 1,5 mln zł na modernizację gminnej oczyszczalni ścieków w Laskach. Do Gminy Perzów trafi 4,1 mln zł na dwa zadania: 2,6 mln zł na budowę odcinka drogi ze ścieżką rowerową w Słupi pod Bralinem i 1,5 mln zł rozbudowę sieci wodociągowe w Miechowie). Gminie Baranów przekazano 4,5 mln zł na budowę budynku klubowego z zadaszoną trybuną w Mroczeniu, a do gminy Bralin trafi 4,4 mln zł na budowę kanalizacji w Bralinie i Chojęcinie.

~ m

Więcej w nr 42 (1451) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!