Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ireny, Irminy, Stanisława 19 Września 2020, 00:48
Dziś 11°C
Jutro 18°C
Kraj
20 Marca, 2019

Poznań: Producenci z powiatu kępińskiego na targach „Meble Polska 2019”

 

Targi Poznańskie „Meble Polska” to największe międzynarodowe przedsięwzięcie biznesowe branży meblarskiej w Europie Środkowej, a jednocześnie marketingowa promocja eksportu polskiej produkcji meblowej. Hurtowi dystrybutorzy mebli z ponad 60 krajów przyjeżdżają do Poznania, by promować swoje produkty. Od wielu lat wśród nich znajdują się producenci mebli z powiatu kępińskiego.

Targi „Meble Polska 2019” odbywały się od 12 do 15 marca br. w pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Te najważniejsze kontraktacje meblowe w Europie Środkowej przyciągają tłumy handlowców z całego świata i stanowią obecnie największą prezentację oferty drugiego najpotężniejszego producenta mebli w Europie, jakim jest Polska. Od 9 lat targi odbywają się w nowej, ściśle biznesowej formule. Znajdują się w czołówce najważniejszych spotkań branży meblowej w Europie i stanowią jedno z najskuteczniejszych narzędzi promocji polskiego eksportu mebli. Łącznie targowa ekspozycja zajmowała 11 pawilonów o powierzchni około 62.000 m2.

Wielu zwiedzających zza granicy

W naszej części Europy nie ma drugiego takiego wydarzenia, które gromadziłoby tak liczną grupę handlowców meblowych, jak i kupców. Cztery dni intensywnych rozmów i negocjacji biznesowych na stoiskach wystawców przyciągnęły prawie 25.000 osób. Wśród kupców byli przedstawiciele wszystkich najważniejszych grup zakupowych i sieci salonów meblowych z Europy oraz wielu hurtowych dystrybutorów mebli w sumie z ponad 60 krajów.

Największa prezentacja polskich mebli na świecie

„Meble Polska” to największa na świecie i najbardziej kompleksowa prezentacja oferty polskich producentów mebli. Wśród wystawców są wszyscy najważniejsi polscy producenci mebli mieszkaniowych, zainteresowani eksportem swoich produktów. Interesującą ofertę znajdą tam zarówno kupcy poszukujący korzystnych cenowo mebli z płyty meblowej, jak i ci, którzy handlują meblami z litego drewna i innymi meblami klasy premium. Ekspozycję uzupełnia bogata oferta mebli tapicerowanych i materacy, w których produkcji Polska jest światowym liderem. Zainteresowanie udziałem w tym wydarzeniu wyrazili wszyscy najważniejsi producenci poszukujący nowych kontraktów eksportowych. Choć najliczniejsza była reprezentacja firm polskich, na ekspozycji można było też zobaczyć produkty firm z: Austrii, Belgii, Białorusi, Chin, Chorwacji, Czech, Danii, Estonii, Holandii, Irlandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Portugalii, Rosji, Słowacji, Turcji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii czy Włoch.
Tradycyjnie targom „Meble Polska” towarzyszą też Targi Wnętrz „Home Decor”, na których zapoznać się można z aktualnymi trendami wnętrzarskimi. Wisienką na torcie było cenione wśród architektów i projektantów wydarzenie „Arena Design”. Ekspozycji towarzyszył też bogaty program prelekcji, szkoleń i warsztatów, skierowany do zwiedzających i wystawców.

Kępińscy producenci na targach

Powiat kępiński słynie z dużej liczby producentów mebli, którzy stanowią uznane marki, liczące się w dystrybucji mebli wśród przedstawicieli różnorodnych sieci salonów meblowych z Polski i zza granicy. Podczas targów „Meble Polska”, wśród licznej reprezentacji producentów mebli z naszego regionu znaleźli się: „Grupa Meblowa HK” z Piasek, „Benix” Kaczorowscy z Mroczenia, „Wersal” z Jankowych, „Gabi” z Piasek, „Dig-Net Lenart” z Mroczenia, „Meble Marzenie” z Opatowa”, „Idźczak-Meble” z Łęki Opatowskiej, „Calitan Furniture Factory” z Łęki Opatowskiej, „Drewmix” z Łęki Mroczeńskiej, „Dolmar” z Donaborowa, „Jurek” z Baranowa, „Linneo” z Perzowa, „Stolarz - Lempert”z Mroczenia, „Meble Skąpski” z Donaborowa.
Pierwszego dnia targów członkowie Sądu Konkursowego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich ogłosili laureatów konkursu. Wśród nagrodzonych znalazły się firmy z powiatu kępińskiego.

~ KR

Więcej w nr 12 (1318) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!