Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Łucji, Witolda, Wilhelma 25 Czerwca 2022, 11:02
Dziś 22°C
Jutro 28°C
Kultura i oświata
2 Czerwca, 2022

Powiat: Zdali pierwszy w życiu egzamin

W Wielkopolsce prawie 52 tysiące uczniów przystąpiło do egzaminu ósmoklasisty. Wśród nich jest ponad 800 uchodźców z Ukrainy, którzy podobnie, jak ich polscy koledzy, zdawali egzamin z języka polskiego. Zadania i polecenia mieli w języku ukraińskim.

Egzaminu ósmoklasisty nie da się nie zdać, wystarczy jedynie do niego przystąpić. Punkty decydują o dostaniu się do wymarzonej szkoły średniej. W Wielkopolsce egzamin jest przeprowadzany w 1200 szkołach. Uchodźcy z Ukrainy będą go zdawać w 270 placówkach w różnych miastach województwa. Język polski, matematyka i język nowożytny - to podstawa, która jest obowiązkowa na egzaminie każdego ósmoklasisty. Pierwszy z przedmiotów uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych napisali, 24 maja, a, 25 maja, czekała ich matematyka, natomiast 26 maja, język nowożytny. Większość wybrała język angielski, wśród piszących Ukraińców najczęściej wybieranym językiem obcym był angielski (611 uczniów) oraz rosyjski (181 uczniów). Goście zza wschodniej granicy w ramach języka obcego na egzaminie ósmoklasisty nie mogli wskazać języka ukraińskiego.

~ m

Więcej w nr 22 (1481) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!