Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Grzegorza, Salomei, Walerii 17 Listopada 2019, 19:35
Dziś 12°C
Jutro 13°C
Kultura i oświata
17 Lipca, 2019

Powiat: Wystarczy miejsc dla uczniów w szkołach średnich

16 lipca br. zakończyła się rekrutacja do szkól ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.

Ministerstwo Edukacji Narodowej zapewniało, że każdy absolwent podstawówki i gimnazjum będzie miał miejsce w szkole od 1 września 2019 r., a szkoły są przygotowane na przyjęcie zwiększonej liczby uczniów, dysponują odpowiednią liczbą sal dydaktycznych i przygotowują większą liczbę klas (oddziałów).
Podobna sytuacja miała miejsce również w powiecie kępińskim, gdzie przygotowano wystarczającą liczbę miejsc w szkołach średnich, aby w tym roku przyjąć podwójny rocznik kończący edukację w gimnazjum i podstawówce. Jak poinformował naczelnik wydziału oświaty w starostwie powiatowym, Andrzej Jóźwik, każdy kończący szkołę powszechną znajdzie miejsce w klasie szkoły średniej. - Nie oznacza to, że wszyscy którzy zapragną uczyć się, przykładowo w LO w klasie o profilu biologicznym, mogą znaleźć tam miejsce, będzie to zależało od wyniku uzyskanego na egzaminie gimnazjalnym czy sprawdzianie ośmioklasisty, albowiem liczba miejsc jest ograniczona. Ponadto, jeżeli będzie mała liczba uczniów aplikowała do klasy profilowanej, to nie będziemy otwierali takiego kierunku – wyjaśnia A. Jóźwik.

~ m

Więcej w nr 29 (1335) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!