Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jakuba, Stefana, Romy 28 Listopada 2023, 21:02
Dziś -1°C
Jutro -2°C
Powiat
20 Lipca, 2022

Powiat: Wsparcie dla gmin popegeerowskich

Gminy z powiatu kępińskiego skorzystają z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych wsparcia terenów popegeerowskich – edycja III – PGR.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dziś wyniki naboru w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych – edycja III – PGR. Do samorządów w całej Polsce trafi ponad 4 mld zł, w tym ponad 440 mln zł do województwa wielkopolskiego. III edycja Rządowego Program Inwestycji Strategicznych była skierowana do regionów, w których funkcjonowały tzw. PGR-y. - Polska wieś przez lata była pomijana przez poprzednie rządy. Dziś rząd Prawa i Sprawiedliwości wspiera gminy i powiaty popegeerowskie, zapewniając tym samym zrównoważony rozwój każdego regionu Polski poprzez niwelowanie różnic rozwojowych, które pojawiły się za czasów rządów dzisiejszej opozycji – podkreśla wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

~ m

Więcej w nr 29 (1488) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!